Trasy rowerowe

Zapraszamy rowerzystów do naszego domku skąd naprawdę blisko do nowo otwartych tras rowerowych. Można naprawdę miło spędzić czas i podziwiać Beskid Niski. Więcej informacji pod linkiem: http://www.rymanow.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/R0mS3uP77JMK/content/nadlesnictwo-ry

Categories: Uncategorized | Możliwość komentowania Trasy rowerowe została wyłączona

Uwaga !!! Ważne !!!

Informujemy wszystkich zainteresowanych pobytem w naszym domku że nie współpracujemy z portalem bestsylwester ( http://bestsylwester.pl/ ). Prosiliśmy właścicieli tego portalu o natychmiastowe usunięcie reklamy naszego domu. Zaliczki za pobyt w naszym domku wpłacamy po rozmowie z właścicielami i podaniu przez nich numeru konta.

Piotr Szurek

Categories: Uncategorized | Możliwość komentowania Uwaga !!! Ważne !!! została wyłączona

Rower w Iwoniczu Zdroju trasa nr 2

Trasa nr 2

Iwonicz Zdrój – Bełkotka – Żabia Góra 549 – Turkówka – Przymiarki 626 – Borowinowa 506 – Iwonicz Zdrój Osiedle Wschodnie – Fichty Malarzowe 481 – Iwonicz – Rogi – Las Grabiński – Winiarska – Iwonicz Zdrój

Rodzaj roweru – MTB
Nawierzchnia – głównie leśne ścieżki, łąki, mało asfaltu
Trudność trasy – łatwa, odcinki techniczne – zjazdy, miejscami strome podjazdy
Długość – 30 km

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przy naszym domku www.domekiwonicz-zdroj.pl położonym przy ulicy Zdrojowej, oczywiście możemy rozpoczynać w każdym innym miejscu w Iwoniczu Zdroju. Jadąc asfaltem ulicą Zdrojową następnie Aleją Słoneczną dojeżdżamy do Iwonickiego Deptaku. Przed wjazdem na Deptak jest rozwidlenie dróg w prawo i w lewo prosto na Deptak. My wybieramy wąską, asfaltową drogę w prawo, kierujemy się za znakami zielonego szlaku prowadzącego do Bełkotki. Do wspomnianej już Bełkotki jedziemy wspinając się pod górkę po drodze z trylinki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jesteśmy przy Bełkotce teraz dalej kierujemy się za zielonym szlakiem, lekko pod górę leśną ścieżka i jesteśmy ponownie na drodze z trylinki skręcamy w prawo i jedziemy pod górę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jadąc pod górkę dojedziemy do rozwidlenia dróg w prawo w lewo i prosto. Skręcamy w lewo zostawiając znaki zielonego szlaku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy leśną ścieżką troszkę w dół i pod górkę kierując się za znakami żółtego szlaku w kółku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dojeżdżamy do rozwidlenia szlaków nas teraz interesuje szlak na Żabią Górę i jadąc nim cały czas wyjedziemy z lasu i widokową łąką dostaniemy się na szczyt Żabiej Góry. Po drodze miniemy miejsce gdzie można rozpalić ognisko i podziwiać widoki w kierunku Cergowej, Chyrowej, Magurskiego Parku Narodowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P6241387

Kilkanaście metrów przed szczytem Żabiej Góry będziemy mijali słupek z rozjazdem szlaków. Uwaga !!! po wjeździe na szczyt musimy się wrócić do tego słupka i kierować się w dół ( stromo ) w kierunku Iwonicza Zdroju, Lubatowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dojechaliśmy do drogi asfaltowej ( jesteśmy w Turkówce ) na niej w prawo do góry i na szczycie skręćmy w lewo w kamienistą drogę. Charakterystycznym punktem jest to że ta droga położona jest między dwoma nowo wybudowanymi domami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy teraz w kierunku Przymiarek bez znaków przez pola, łąki. Droga cały czas pnie się lekko w górę za plecami piękne widoki na Beskid Niski. Uwaga – trzymamy się cały czas najbardziej rozjeżdżonej polnej drogi, jak również zwracamy uwagę żebyśmy jechali po prostym i w górę. Jeśli jednak zaczynamy zjeżdżać oznacza to że jedziemy w złym kierunku.
Jadąc cały czas według opisu dojedziemy do bitej drogi prowadzącej z Bałucianki do Turkówki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy tą drogą tak żeby szczyt Cergowej który towarzyszy nam w podróży już od pewnego czasu był po lewej naszej stronie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W chwili gdy zauważymy przejazd przez betonowy przepust będzie on po prawej stronie wjedźmy na niego i teraz jadąc łąką dostaniemy się na szczyt Przymiarek z ławeczką i słupkiem ze szlakami. Odpocznijmy, pooglądajmy widoki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po odpoczynku jedźmy dalej. Ustawmy się tak żebyśmy Cergową mieli przed sobą i jedziemy drogą przez łąkę w kierunku Iwonicza Zdroju. Po chwili wjeżdżamy do lasy za lasem będziemy jechać rozległą łąką cały czas w dół. Na samym dole łąki przed lasem będzie rozwidlenie dróg w prawo i w lewo jedźmy w prawo i trzymajmy się teraz niebieskiego szlaku w kółku.

P6241401

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy teraz leśną ścieżką. Dojeżdżamy do kolejnego rozwidlenia dróg. Wybierzmy drogę w prawo ( wąska ), żółty szlak informujący nas że dojedziemy do Iwonicza Zdroju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po wjeździe na szeroką leśną drogę zostawmy żółte szlaki skręćmy w prawo i ta szeroką drogą jedziemy w dół dojeżdżając do Iwonicza Zdroju Osiedle Wschodnie. Pierwszy rozjazd dróg asfaltowych przejeżdżamy prosto na drugim odchodzi droga w lewo i prosto jedziemy prosto w kierunku stadniny koni. Na kolejnym rozjeździe wjeżdżamy na drogę z płyt. Tą drogą będziemy teraz jechać dłuższy czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skończyły się płyty wjeżdżamy do lasu trzymaj się lewej drogi wjedź na widokową polanę. Będą widoczne wiatraki po prawej naszej stronie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedź tą polaną najbardziej widoczną drogą. Cały czas wiatraki mamy po prawej stronie z lewej będziemy mijać kapliczkę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy tą polną drogą aż dojedziemy do drogi asfaltowej w Iwoniczu ( Uwaga: Jadąc to polną drogą nie skręcamy nigdzie w prawo trzymamy się najbardziej rozjeżdżonej drogi )

Dojechaliśmy do drogi asfaltowej w Iwoniczu skręcamy w prawo i jedziemy asfaltem w dół. Po drodze sklep spożywczy, jak również będziemy mijać zabytkowy kościół

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za kościołem dojedziemy do znaku Rogi 3 km, skręcamy w kierunku Rogów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

i jedziemy cały czas asfaltową drogą. Mijamy tablicę informującą że opuszczamy Iwonicz a jesteśmy w Rogach. Za kilkanaście metrów pojawi się po lewej stronie droga z płyt betonowych. Wjeżdżamy na tą drogą i pniemy się do góry, dojeżdżamy do miejsca gdzie droga z płyt skręca gwałtownie w prawo my jedziemy w lewo w bardzo dobrze widoczną drogę polną. Jadąc tą drogą dojedziemy do lasu w lesie trzymaj się najszerszej najbardziej rozjeżdżonej drogi ostro w dół i lekko do góry. Wyjechaliśmy z lasu zaraz za lasem będzie słabo widoczna droga w lewo skręcamy w nią i teraz cały czas jadąc łąkami lekko w górę kierujemy się w kierunku Iwonicza Zdroju. Droga ta doprowadzi nas do drogowskazu przy którym możemy skręcić w lewo i zjechać do Iwonicza lub jechać prosto pod wyciągiem narciarskim na górze Winiarskiej w kierunku Bełkotki i później zjechać do centrum Iwonicza Zdroju.

Trasa opisana powyżej jest piękna widokowo, łatwa pod względem topograficznym.

Dla osób umiejących obsługiwać GPS turystyczny zapewniamy taki sprzęt do którego będzie wgrany ślad opisywanej wycieczki.

Przejazd trasy nr. 1 i nr. 2 możliwy z przewodnikiem.

Categories: Uncategorized | Możliwość komentowania Rower w Iwoniczu Zdroju trasa nr 2 została wyłączona

Rower w Iwoniczu Zdroju trasa nr 1

Trasa nr 1

Iwonicz Zdrój –Klimkówka –Rymanów – Posada Górna – Rymanów Zdrój – Bałucianka – Przymiarki – Turkówka – Iwonicz Zdrój

Rodzaj roweru – MTB, turystyczny
Nawierzchnia – asfalt, droga bita, leśne ścieżki
Trudność trasy – łatwa, miejscami nieco trudna
Długość – 30 km

Trasa przeznaczona dla każdego rowerzysty

Na początek proponuje przejechać krótką pętlę po Iwoniczu Zdroju, która pomoże rozgrzać się przed dalszą jazdą.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przy naszym domku www.domekiwonicz-zdroj.pl położonym przy ulicy Zdrojowej, oczywiście możemy rozpoczynać w każdym innym miejscu w Iwoniczu Zdroju. Jadąc asfaltem ulicą Zdrojową następnie Aleją Słoneczną dojeżdżamy do Iwonickiego Deptaku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mamy pierwsze skrzyżowanie na którym skręcamy w prawo w wąską asfaltową drogę po lewej stronie mijamy biuro turystyczne oraz wspomniany Deptak. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów asfalt się kończy i rozpoczyna się lekki podjazd drogą z płyt jest to Aleja Naftowa, jedziemy cały czas prosto aż do następnego rozjazdu gdzie skręcamy w lewo i teraz krótko ale ostro pod górkę i znowu rozjazd na którym skręcamy również w lewo w kierunku Szpitala Uzdrowiskowego Exelsior jest to Aleja Partyzantów cały czas lekko w górę w lesie. Jesteśmy przy szpitalu mijamy go mając go po lewej stronie i rozpoczynamy zjazd drogą z płyt która przechodzi w kostkę brukową ( uwaga ślisko przy mokrej nawierzchni, zakręty ). Cały czas jedziemy główną drogą dojeżdżamy do Iwonickiego Deptaka tu kończy się pętla która miała nas trochę rozgrzać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy cały czas w dół po prawej stronie mijamy kościół, przystanek PKS jesteśmy znowu na Al. Słonecznej. Przed stacją benzynową skręcamy w prawo w ul. Piwarskiego i teraz mamy około 1 km do góry ( dobrą asfaltową drogą )
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

na szczycie jedziemy trzymając się głównej drogi i zaczynamy ostry zjazd, dojeżdżamy do rozjazdu dróg i kierujemy się w lewo ( pojawia się szlak rowerowy oznaczony na zielono, którego będziemy się teraz trzymać ). Po zjeździe i skręcie w lewo dojeżdżamy do Klimkówki teraz będziemy przejeżdżać przez tą wioskę jadąc 4 km praktycznie w dół ( droga o nawierzchni asfaltowej, prowadzi prze las i stare zabudowania ). Po drodze spotkamy Szlak Architektury Drewnianej ( jeśli skręcimy za znakami i przejedziemy około 1 km lekko w górę to znajdziemy się przy urokliwym zabytkowym kościółku ) po krótkim odpoczynku , oglądnięciu kościółka i zapoznaniu się z historią tego miejsca wracamy tą samą drogą do miejsca w którym zjechaliśmy z naszej drogi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy w dół, dojeżdżamy do drogi krajowej nr 28 ( przy skrzyżowaniu znajduje się Dwór Ostoja http://www.ostoia.pl/?strona-glowna,1# ). Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i teraz mamy dwie możliwości. Pierwsza propozycja możemy jechać cały czas prosto około 3 km ( proponuje korzystać z chodnika ze względu na bardzo ruchliwą drogę i jesteśmy w Rymanowie) w Rymanowie kierujemy się za znakami do Rymanowa Zdroju. Propozycja druga po skręcie w prawo i przejechaniu 350 m za tablicą „Gmina Rymanów Wita” skręcamy w prawo w drogę Osiedlową, na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i teraz cały czas prosto kończy się asfalt a zaczyna łąka, jedziemy tą łąką około 1 km i dojeżdżamy do wąskiej drogi asfaltowej, którą jedziemy trzymając się szlaku rowerowego zielonego, jesteśmy w Rymanowie.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koło kościoła w Rymanowie spotykają się drogi z propozycji pierwszej i drugiej. Jedziemy asfaltem do Rymanowa Zdroju ( towarzyszą nam znaki zielonego szlaku rowerowego ). Jesteśmy w Rymanowie Zdroju możemy tu coś zjeść, pozwiedzać, odpocząć, jest też wiele atrakcji dla dzieci.
Z Rymanowa Zdroju kierujemy się za znakami zielonego szlaku rowerowego do znaku informującego o skręcie do Bałucianki. Jest to droga asfaltowa przez wioskę Deszno długości 4 km . Przy tablicy Bałucianka 2 km skręcamy w prawo i drogą asfaltową dojeżdżamy do cerkwi ( cały czas jedziemy pod górę ).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kilkanaście metrów za cerkwią kończy się asfalt i wjeżdżamy na drogę bitą. Drogą tą dojedziemy na Przymiarki ( widokowe łąki nad Iwoniczem Zdrojem ) cały czas jedziemy prosto aż do zjazdu ( uwaga !!! zjazd jest szybki, kamienisty ) . Zjazd zakończony jest krótkim podjazdem i wjeżdżamy na asfalt ( piękne widoki na górę Cergową ). Kierujemy się w prawo wąską , szybką i asfaltową drogą dojeżdżamy do Iwonicza Zdroju ( po drodze mijamy niestety zniszczone skocznie narciarskie, amfiteatr, oraz nieczynny basen ). Jesteśmy na Iwonickim Deptaku. Możemy coś zjeść, pozwiedzać lub jechać do naszego domku usiąść zapalić grilla i zjeść smaczną kiełbaskę.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla osób umiejących obsługiwać GPS turystyczny zapewniamy taki sprzęt do którego będzie wgrany ślad opisywanej wycieczki.
Już wkrótce pojawią się opisy kolejnych propozycji poruszania się na rowerze w okolicach Iwonicza Zdroju.

Categories: Uncategorized | Możliwość komentowania Rower w Iwoniczu Zdroju trasa nr 1 została wyłączona